Як обрати мотоблок

Як обрати мотоблок

Як вибрати мотоблок? Якщо Вас зацікавило це питання, значить, Вам набридло обробляти присадибну ділянку вручну. Зараз техніка для саду та городу стала набагато доступніше. Зі статті Ви дізнаєтесь, як вибрати мотоблок за оптимальні гроші.

Мотоблок або культиватор

Це абсолютно різні пристрої.

Культиватор призначений тільки для культивування грунту. Після обробки культиватором земля стає м'якою і знищуються коріння бур'янів (подрібнюються).  Культиватори бувають на базі електричного або бензинового двигуна. Зауважу, що крім культивування, культиватори більше нічого не вміють.

Мотоблок - це універсальний інструмент фермера. Його функціональність змінюється в залежності від того, які пристосування на нього встановлені. Можна встановити плуг, культиватор, підгортальник і багато іншого. Шляхом установки коліс і установки причепа мотоблок перетворюється на невеликий трактор для перевезення вантажів. Також мотоблок може працювати і з іншими пристроями, такими як водяна помпа, електрогенератор, головка сінокосарки і так далі. Зміна пристосувань дуже проста і займає всього 10-15 хвилин. Ще раз зауважу, що мотоблок - це універсальний інструмент, який допоможе механізувати більшість робіт в саду і городі. Культиватор завжди коштує дешевше мотоблока. Якщо Ви маєте намір тільки культивувати землю, то немає сенсу купувати дорогий мотоблок. Але багато хто воліє купувати саме мотоблок через його універсальності. Крім того, мотоблоком можна працювати там, де навіть мінітрактор не може працювати, наприклад в теплиці.

Яка потужність і об'єм двигуна повинні бути у мотоблока? Практично всі мотоблоки виконані з бензиновим двигуном. Об'єм двигуна і, як наслідок, потужність можуть сильно відрізнятися.

Пам'ятайте, що, купуючи мотоблок з запасом потужності, Ви отримуєте запас механічної міцності і надійності. Ви можете порахувати зразкову кількість проходів і шлях, який Вам потрібно пройти при обробці ділянки. Візьмемо для прикладу ділянку 1 гектар, тобто 100 х 100 метрів. Ширина захвату мотоблока 60 см, але Вам потрібно йти внахлест приблизно 5 см, тобто фактично ширина обробки 55 см. Розділимо одну сторону ділянки на 55, і отримаємо 182 проходу. Довжина шляху становить 18,2 км.  При швидкості 0,4 км / год отримаємо 44,5 годин роботи, а це майже шість робочих змін без урахування перерв і дозаправок. Як видно з прикладу, що для 1 гектара легкого мотоблока недостатньо. Споживання палива мотоблоками занадто незначно, щоб з ним рахуватися. Витрата палива коливається від 0,9 л / год до 2,5 л / год.  Як бачите, каністри бензину вистачить на 8-22 години роботи. З іншого боку більш потужні мотоблоки мають велику ширину захвату і можуть швидше обробляти ту саму ділянку. Тому при виборі мотоблока можете не враховувати витрату палива. Зауважимо, що мотоблоки на базі двигунів імпортного виробництва вимагають більш якісного палива.

Поради при виборі мотоблоків

Уточнюйте комплектацію, від комплектації залежить і ціна. Два однакових мотоблока можуть мати одну ціну, але різну комплектацію. Тому краще відразу визначитися, що Вам потрібно в першу чергу. Відразу, ймовірно, Вам знадобляться колеса і фреза для культивації. Беріть потужність мотоблока з деяким запасом. У потужних мотоблоків вище надійність і менше частота поломок. Порівняйте ширину захвату з потужністю двигуна. Співвідношення таке: 20 см захоплення на 1 л. с. Розділіть ширину захвату мотоблока на 20 і дізнаєтеся мінімальну необхідну потужність.