Техніка в городі - мотоблоки та культиватори

Техніка в городі - мотоблоки та культиватори

Кожен садівник мріє про надійного і вмілого помічника, здатного позбавити його від важкої праці по скопуванню і розпушуванню дачної ділянки. У цій статті мова піде про мотоблоки і культиватори.

Серйозну частину часу власники ділянок змушені витрачати на обробку землі: регулярно її перекопувати, підгортати, розпушувати, нарізати грядки, прополювати бур'яни. Крім того, дачнику часом доводиться займатися перевезенням різних вантажів: будматеріалів, відер з водою, врожаю. Щоб не купувати спеціальну техніку для кожного виду робіт, задумаємося про придбання корисного механізму: мотоблока або культиватора.

Малий та завзятий

Ручні культиватори - зубчасті металеві коліщатка закріплені на держаку, здатні розпушити грунт на глибину до 5 см. Але такий культиватор сам по собі малопроизводителен, його корисно мати на додаток до більш солідною техніці. Якщо вам дороги час і ваша спина, варто придбати компактний садовий культиватор. Він призначений для культивування на невеликих ділянках і особливо зручний при обробці грунту на клумбі, між грядками і кущами. Спочатку має спрощену конструкцію (зазвичай тільки передача «вперед-назад») і недорогий двигун. Вага коливається від 9 до 40 кг.
Корисні пристосування кілька розширюють сферу застосування культиватора: за допомогою додаткового навісного обладнання можна качати воду, постригти траву, обрізати товсті гілки, підгорнути і прополоти грядки.

Важливо! Кордон між культиватором і мотоблоком досить умовна. Культиватор, який має задній хід і потужність в 4 к.с., цілком можна назвати мотоблоком. Потужність в 2-3 к.с.  для культиватора і 5 к.с.  для мотоблока цілком достатньо дачникові.

Джерело сили

З електроприводом зазвичай випускають легкі дачні культиватори, гідності яких - швидкий запуск і безшумна робота двигуна. Ці моделі не вимагають особливого догляду (дозаправки, заливки масла). Головне - щоб було, де живити агрегат і вистачило довжини шнура. Як варіант, можна придбати автономний акумуляторний культиватор: він не буде обмежувати переміщення ділянкою. Більшість електрокультиватори має потужність двигуна 0.5-1.5 к.с., малі габарити дозволяють використовувати їх в «тісних» місцях: під кущами і деревами, в міжряддях.
Культиватори з бензиновим двигуном потужніший, при роботі шумлять і складніше в обслуговуванні: вимагають спеціальне масло і паливо.  4-тактний двигун краще 2-тактного: ресурс вище, шуму менше, не доводиться возиться зі змішуванням бензину і масла.

Культиватор - незамінний помічник на садовій ділянці

На ділянці, де половина місця зайнята будівлями і квітниками, для перекопування залишається всього нічого.  Якою б не була «паспортна» продуктивність культиватора, на практиці час обробки буде залежати від вас.  Для невеликих ділянок не сенсу купувати потужний механізм, краще придбати легкий культиватор потужністю до 2 к.с., з яким запросто впорається жінка.  «Легковаговиків» можуть обробляти грунт на глибину до 25 см, а ширина захвату змінюється перестановкою фрез.  Для обробки просторих, відкритих ділянок потрібні більш потужні культиватори (2.6-6 к.с.).  Чим могутніше машина, тим швидше і якісніше обробка.  Глибина обробки зазвичай вказується для нормальних грунтів.  На суглинних і болотистих ґрунтах показники погіршуються.

Майже трактор

Якщо на звичних дачних сотках досить культиватора, то для вирощування картоплі на значних за розмірами площах, виникне потреба в додатковому техніка у вигляді мотоблока.  Мотоблок схожий на культиватор, але має більше можливостей. Це багатофункціональна садові машина з декількома передачами і заднім ходом. Потужність і продуктивність мотоблока помітно вище. У великому городі, де можна виконувати довгі прямі проходи, мотоблок краще. Легко подолає труднощі він і на новій ділянці, де часто потрапляють коріння і каміння.

Наша порада:

Запорука довголіття садової техніки - в ретельному догляді. Закінчивши працювати, відразу помийте і почистіть агрегат, не відкладаючи на «потім». Не лінуйтеся періодично міняти масло в бензинових двигунах. Уважно стежте за цілісністю сальників і ущільнювачів. Якщо вони порвуться, частинки бруду потраплять всередину і ресурс механізму скоротиться в десятки разів.

На всі руки майстер

Мотоблоки з самого початку не комплектуються обладнанням. Всі потрібні «підвіски» потрібно купувати окремо, бажано, високої якості і перевіреного виробника. Список можливого спорядження значний: різні види плугів, культиваторних фрез, косарок.  Мотоблок допоможе вам зорати, перекопати, розпушити, нарізати грядки, підгорнути, викопати / посадити картоплю, прополоти, постригти газон. Багато моделей можна використовувати для перевезення вантажів, прикріпивши до них причіп. Снігоприбиральна техніка допоможе позбавиться від снігу на ділянці, а помпа-адаптер-накачати воду.
Все це, та багато іншого. Ви можете придбати у нас, звернувшись до наших менеджерів - вони вам порадять і допоможуть вибрати навісне обладнання саме під ваш мотоблок або культиватор.

Вибираємо «під себе»

Потужність мотоблоків буває різною, в основному 5-12 к.с., вага коливається в межах 50-120кг. Несамохідні мотоблоки доводиться із зусиллям штовхати перед собою, самохідні можуть розвивати швидкість до 12 км / ч. У таких агрегатів кілька швидкостей, а ручки управління розгортаються на 180°.
Для особистого користування має сенс придбати легкий мотоблок невеликої потужності з мінімумом швидкостей. Вітчизняні моделі дешевше і менш вибагливі, працюють на будь-якому бензині і маслі. Оптимальний варіант співвідношення ціни і якості - вітчизняний агрегат з імпортним двигуном. Ціна залежить від кількості функцій: чим їх більше, тим дорожче модель.
Призначення важких мотоблоків - працювати кожен день взимку і влітку там, де не вигідно застосовувати цей трактор. Така серйозна техніка затребувана в фермерських господарствах, для обробки ділянок понад 3.5 га.

Важлива вага

При виборі техніки слід звертати увагу на її вагу. У культиваторів і легких мотоблоків вага знаходиться в протиріччі з вимогами, висунутими до садової техніки. З одного боку, легкий механізм зручніше перевозити, їм легше управляти, з іншого боку - ножі гірше занурюються в землю. Цей «конфлікт інтересів» допомагають вирішити утяжеляющие вантажі, спеціально встановлюються на легкі мотоблоки, та обтяжені колеса на мотокультиваторах. При виборі механізму поцікавтеся, як в даній моделі вирішується проблема ваги.