Вимоги до мотоблоку для переробки в мототрактор

Вимоги до мотоблоку для переробки в мототрактор

Згодом багато власників мотоблока приходять до думки про переобладнання його в мототрактор. Відбувається це з різних причин. Декому не вистачає сил, щоб керувати важким двоколісним агрегатом, а комусь потрібен більш широкий функціонал, який мототрактор здатний забезпечити. Наше підприємство, орієнтуючись на потреби споживачів, виробляє комплекти для переобладнання в мінітрактор найбільш популярних і потрібних для цього мотоблоків. З огляду на, що процес це складний і найбільшу кількість питань виникає на початковому етапі, ми підготували цю статтю. У ній відповімо на питання, які найчастіше виникають у покупців кіт-наборів.

 1. Який мотоблок можна переробити в мототрактор?
 2. Якими є деякі особливості переобладнання?
 3. Як вибрати оптимальну комплектацію?

Вимоги до мотоблоків

Який мотоблок можна переобладнати в мінітрактор? Це перше і, мабуть, найважливіше питання. Розберемося по порядку.

Комплекти для переобладнання виробництва, ПП Крючков, призначені для мотоблоків з двигунами водяного охолодження. Мотоблоки з двигунами повітряного охолодження переобладнати за допомогою нашого кіт-набору неможливо. Причина - принципово різна конструкція двигуна і мотоблока. Основні відмінності стосуються розташування приводного вала і вала відбору потужності, а також конструкції коробки перемикання передач. Ці відмінності видно на малюнку 1.


Мал. 1. Мотоблок з двигуном водяного охолодження (зліва) і повітряного (праворуч)

Якщо у вашому розпорядженні мотоблок з двигуном водяного охолодження, перед покупкою комплекту для переобладнання важливо розібратися, чи є у мотоблока вал відбору потужності. Це важлива умова для переобладнання. Все ще зустрічаються мотоблоки з коробкою передач старого зразка, без валу відбору потужності. Присутність вала відбору потужності на коробці передач обов'язково! Він повинен бути розташований по ходу руху, з правого боку, часто може бути закритий кольоровим ковпачком, виступаючим приблизно на 5 см. Дивіться малюнок 2.


Мал. 2. Червоною стрілкою показаний ковпачок вала відбору потужності

Особливості переобладнання. Модифікації кіт-наборів

Задній підйомний механізм на 4 і 5 отворів (болтів)

Якщо ваш мотоблок оснащений двигуном водяного охолодження і валом відбору потужності, розташованим праворуч по ходу руху, - це означає, що переобладнання в мінітрактор можливо. Тепер потрібно правильно вибрати модифікацію кіт-набору. Широко поширені мотоблоки з двома типами кріплення коробки перемикання передач до рами мотоблока і двигуну:

 • приєднання за допомогою 2 довгих шпильок;
 • кріплення на 5 болтів (3 вгорі, на плиті між коробкою і двигуном, і 2 внизу).

Від типу кріплення залежить вибір виконання заднього підйомного механізму. Кріплення з 2 шпильками відповідає підйомним механізмом на 4 болта, а кріплення на 5 болтів - підйомний механізм на 5 болтів.


Мал. 3 Задній підйомний механізм з кріпленням на 5 болтів. Видно 3 шт.


Мал. 4 Задній підйомний механізм з кріпленням на 4 болта. Видно шпильки.

Знімні і незнімні власники рукояток керма

Зверніть увагу на конструкцію шахти коробки перемикання передач з встановленими на ній рукоятками управління. Рукояті можуть бути знімними, прикріпленими на болтові з'єднання або виконаними як частина шахти.

У разі якщо у вас мотоблок з цільними руків'ям управління, ймовірно, доведеться виготовити задній підйомний механізм за індивідуальними розмірами. Ми рекомендуємо для отримання додаткових консультацій звернутися до нашого менеджера.


Мал. 5 Цілісні рукоятки

Комплектація кіт-наборів

Після узгодження перерахованих вище характеристик, можна приступити до вибору комплектації кіт-набору. Вибір комплектації безпосередньо залежить від ряду параметрів:

 • цілей використання мототрактора (використання фрези, роторної косарки, лопати відвалу);
 • типу кріплення коробки перемикання передач і двигуна (4 або 5 отворів або болтів).

Залежно від побажань замовника є можливість поставки кіт-наборів з гідравлічної та механічної гальмівною системою. За базу гідравлічної гальмівної системи використовуються вузли від автомобіля «Жигулі». Механічна система, володіючи простою конструкцією, забезпечує необхідний ступінь ефективності гальмування.

У базову комплектацію кіт-набору входить: рульове, рама, основа сидіння, захист, спинка і сидіння, крила, важелі розблокувати піввісь, гальмівна система (механічна або гідравлічна - на вибір), гальмівний барабан з опорним диском.

ПП Крючков виробляє кіт-набори в наступних комплектаціях:

 • Кіт № 1 (базова комплектація);
 • Кіт № 2 (базова комплектація + задній підйомний механізм);
 • Кіт № 3 (базова комплектація + задній підйомний механізм + комплект для установки фрези);
 • Кіт № 4 (базова комплектація + задній підйомний механізм + комплект для установки фрези + передній підйомний механізм);
 • Кіт № 5 (базова комплектація + задній підйомний механізм + комплект для установки фрези + передній підйомний механізм + комплект для установки роторної косарки).

Підведемо підсумок

У мототрактор можна переробити мотоблоки з двигуном водяного охолодження, оснащені валом відбору потужності, який розташований праворуч. При виборі комплектації важливо звернути увагу на кількість кріплень коробки перемикання передач до двигуна. Якщо рукоятки мотоблока мають нерозбірну конструкцію, може знадобитися індивідуально виготовлений задній підйомний механізм.