Налаштування плуга для мінітрактора перед оранкою

 Налаштування плуга для мінітрактора перед оранкою

У даній статті ми розглянемо такий важливий момент, як настройка плуга для мінітрактора перед початком роботи. На сьогоднішній день існує велика кількість різних міні-тракторів, мототракторов і плугів. Ми ж будемо розглядати мототрактор зі спеціальним адаптером для навісного обладнання з кріпленням в трьох точках і двокорпусним плугом. Глибину оранки будемо налаштовувати середню - 20 см.

Перед налаштуванням плуга необхідно знайти рівну площадку.  Коли ви розмістили мототрактор з піднятим плугом на рівній поверхні, потрібно підставити під ліві колеса (переднє і заднє) дерев'яні бруски висотою 18 см.

настройка плуга для мінітрактора

Тут потрібно врахувати один важливий момент: якщо у вас трактор з повним приводом (4 x 4), то брус для переднього колеса повинен бути вище, ніж для заднього, на кілька сантиметрів, якщо мінітрактор з заднім приводом (4 x 2) - брус для  переднього і заднього колеса повинен бути одного розміру.

Тепер розберемося, чому у нас бруси по 18 см, в той час як плуг ми налаштовуємо на глибину 20 см?  Вся справа в тому, що при оранці центр ваги буде зміщений в сторону правого колеса. Ліве колесо буде йти по більш м'якому ґрунті, все це призведе до того, що ліве колесо буде буксувати і трохи зариватися в землю.

Значить, щоб забезпечити оранку глибиною 20 см, потрібно врахувати приблизну похибка в кілька сантиметрів, на які буде зариватися ліва сторона.

Налаштування плуга відносно поверхні

Далі необхідно, використовуючи регулювання плуга, виставити плуг у вертикальне положення відносно рівній поверхні, як показано на схемі нижче.

Налаштування плуга

Іншими словами, ми імітуємо робочий процес, де одне колесо мототрактора буде перебувати в борозні, а інше буде їхати по неоране грунту, в той час як плуг розташовується строго вертикально щодо оре поверхні.

Налаштування першого корпусу плуга

Наступний крок - настройка першого корпусу плуга. Під час робіт внутрішня частина правого колеса вашого трактора не буде впритул прилягати до грунту, а буде трохи відступати. Саме тому важливо правильно відрегулювати положення першого корпусу плуга, щоб не втрачати в ширині обробки.

На малюнку ви бачите правильно і неправильно відрегульований плуг. Відступ між внутрішньою частиною правого колеса і крайньою точкою лемеші повинен складати приблизно 10% від ширини захоплення одного корпусу плуга.

Настройка плуга

Далі ми повинні переконатися в правильному розташуванні лемеші плуга відносно поверхні. Для цього ми опускаємо плуг, ріжучий його частина повинна щільно прилягати до грунту і не мати присвятив.  Ні п'ята, ні носок не повинні бути вище або нижче. А ось польова дошка плуга не повинна повністю прилягати. Якщо крайня частина дошки плуга буде під час роботи йти по дну борозни, то вона дуже швидко зноситься. Тому вона повинна перебувати на невеликій відстані від землі, приблизно два сантиметри.

Регулювання плуга

Ще один важливий момент, який потрібно враховувати при налаштуванні плуга, це положення польової дошки щодо осі трактора. Якщо ви виконуєте налаштування плуга на мототракторе вперше, то це налаштування краще зробити вже в процесі оранки.

Регулировка плуга

Під час оранки на плуг діє велика кількість сил: притискна, опір різанню і т. д. А розташування плуга може полегшити або ускладнити роботу.

При розташуванні польовий дошки, як показано на схемі 1, перед трактора буде відводити вправо. При розташуванні польовий дошки, як показано на схемі 2, перед минитрактора відведе вліво. Це створюватиме додаткові навантаження на сам агрегат і ускладнить управління машиною, адже доведеться постійно викручувати рульове колесо в ту чи іншу сторону, щоб їхати прямо. Правильне розташування показано на схемі 3. У такому положенні мототрактор без особливих зусиль буде йти прямо.

Сподіваємося, отримані поради по налаштуванню плуга для мототрактора будуть вам корисні. Пишіть нам, які теми вас цікавлять, і залишайте свої коментарі.